Rezerwacja

Blog Hotel Pory Roku

Pojezierze Brodnickie - Perła w koronie Warmii i Mazur

opublikowano 07 styczeń 2019

Pojezierze Brodnickie - Perła w koronie Warmii i Mazur

Pojezierze Brodnickie - Perła w koronie Warmii i Mazur


 

Pojezierze Brodnickie to przepiękny zakątek naszego kraju, zlokalizowany na zachodzie Warmii i Mazur w okolicy rzek Drwęcy, Osy i Lutryny. Pojezierze Brodnickie zaczerpnęło swoją nazwę od przepięknego, historycznego miasta położonego na jego terenie, Brodnicy, o której jeszcze napiszemy. W przeciwieństwie do pozostałych terenów na Warmii i Mazurach, na Pojezierzu Brodnickim i na jego jeziorach nie znajdziemy niezliczonej ilości jachtów czy żaglówek. Jego specyfika sprawia, że jest to bardzo dziewiczy kawałek Polski, przez co idealny do odpoczynku dla osób, które kochają jeziora, ale niekoniecznie przepadają za tradycjami żeglarskimi.

 

Ostatni lądolód sprawił, że cała powierzchnia i teren Pojezierza Brodnickiego jest mocno pofałdowany, czego efektem było powstanie wielu interesujących jezior, spośród których wymienić należy: Wielkie Partęczyny, Jezioro Sosno, Jezioro Wądzyńskie, Niskie Brodno czy Zbiczno (również od nazwy miejscowości Zbiczno). Dużą atrakcję regionu stanowi rezerwat przyrody rzeki Drwęcy, zwłaszcza jego przełomowy odcinek, od Nowego Miasta Lubawskiego do Brynicy.

 

Pojezierze Brodnickie - Największe Miasta Regionu

 

Największą miejscowością regionu, a jednocześnie miejscem od którego pojezierze brodnickie zaczerpnęło swoją nazwę, jest Brodnica. Jest to miasto z długą tradycją i historią, leżące na granicy regionów Mazowsza, Prus i Ziemi Chełmińskiej. Dzięki swojemu położeniu przez wieki było bardzo istotnym ośrodkiem handlowym.

Brodnica jest dzisiaj siedzibą powiatu brodnickiego i luczy około 30 tysięcy mieszkańców. Najciekawsze atrakcje i zabytki to: wieża Mazurska, Spichlerz przy ulicy Św. Jakuba, Sanktuarium Świętego Antoniego, Duży Rynek Brodnicki, Ruiny zamku krzyżackiego, Brama Chełmińska oraz Pałac Anny Wazówny.

I tak jak Brodnica leży na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, tak sąsiadujące z nią Nowe Miasto Lubawskie jest już położone na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Do największych atrakcji tego przeuroczego miasteczka należą: budynek urzędu miejskiego, gotycki kościół pod wezwaniem świętego Apostoła Tomasza, pochodzący z przełomu 14 i 15 wieku, oraz fragmenty murów miejskich z 14 wieku. W mieście znajduje się również Muzeum Ziemi Lubawskiej, w którym znajdziemy wiele ciekawych, pochodzących z regionu miasta artefaktów.

 

Dzięki swoim atutom historyczno-krajoznawczym, Pojezierze Brodnickie jest odwiedzane przez zupełnie inny rodzaj turystów, w porównaniu do Mazur. Jest to idealne miejsce dla miłośników pól, lasów i niczym nie zmąconej, takiej żywej natury. A dzięki bardzo korzystnej lokalizacji – zaledwie 40 minut jazdy samochodem od autostrady A1 na wysokości Torunia, jest to również łatwo osiągalna destynacja.

Na pojezierzu brodnickim powstało wiele bardzo atrakcyjnych i nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych i hoteli wypoczynkowych. Jednym z nich, kto wie czy nie najlepszym na całym pojezierzu brodnickim, jest Hotel Pory Roku. Przestronne i jasne, nowocześnie zaprojektowane pokoje i apartamenty, smaczna kuchnia a przede wszystkim przepiękne okoliczności przyrody sprawią, że udany wypoczynek mają Państwo właściwie zagwarantowany. 

Dlatego Hotel Pory Roku można spokojnie nazwać bramą do przepięknego Pojerzierza Brodnickiego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i pakietami pobytowymi tego uroczego hotelu, położonego w samym sercu Pojezierza Brodnickiego:


http://hotelporyroku.pl/pakiety_pobytoweWszystkie Pakiety